Çartet Milaim Zeka me shqiptarët e Shqipërisë! Injorant juve…

Deputeti i Nismas Socialdemokrate Milaim Zeka, ka reaguar ashpër ndaj deklarata të disa shqiptarëve të Shqipërisë të cilët kanë kritikuar shqiptarët e Zvicrës pse kanë festuar me shqiponjë golat e tyre.

Zeka i indinjuar me këtë ka reaguar ashpër përmes rrjetit social facebook.

Lexojeni postimin e tij:

Zot faljav gjynahet disave nga Shqipëria
Kane ardhe reagime nga disa injorant nga Shqiperia, pse djelmoshat tane kosovar kane bere shqiponjen dykrenare, me rastin e fitores ndaje Serbise.

Te dashur vellezer dhe motra qe keni jetuar nen ish Jugjosllavi, mos harroni qe ajo Shqiperia fukara na strehoi 800 mi vetave gjate luftes. Mos harroni qe qindra djeme dhe vajza ishin pjese e luftes.

Kuptojeni kete pjese te hajvanatit shqipetar qe per ta eshte njesoje si Flamuri, si yqkuri. Ketyre baloshave, Enver Hoxha ua ka pi langun e trurit. Ata nuk dine se cfare flasin e cfare shkruajne, sepse regjimi komunist ua ka prishe çdo pike referimi dhe njerezilleku…!!!

(Visited 40 times, 1 visits today)