Rusia nuk humbet kurrë, ja kush është plani i Putin

“Rusia nuk do të pranojë asnjë lloj humbjeje, prandaj përfshirja e armëve bërthamore është e pashmangshme”, tha ai për Channel 4 News.
Komentet e tij tronditëse vijnë në mes të situates se tensionuar, pas sulmit te SHBA dhe aleateve ne Siri, per te cilin Putin eshte deklaruar prere kunder.

Buzhinski, një veteran prej 16 vjetësh me Shtabin e Përgjithshëm të Rusisë, tha se situata ka arritur një fazë të paparashikueshme ku tensionet mund të përshkallëzohen në mënyrë të rrezikshme. Me poshte keni pronocimin e plote te gjeneralit rus.

(Visited 23 times, 1 visits today)