Ja si të shpëtoni nga barku i VARUR

1 lugë çaji shafran Indie,
1 lugë çaji pluhur xhenxhefili,
1 lugë çaji spec i kuq djegës,
1 filxhan lëng i freskët limoni,
1 lugë stevia (ëmbëlsues, ose mjaltë), 1 litër ujë.

Përgatitja:

Ziejeni ujin në një enë dhe më pas hidhini të gjithë përbërësit në të.
Pijeni lëngun gjatë gjithë ditës. Nëse mbani një dietë të ekulibruar dhe të shëndetshme, i trezultatet do të jenë të dukshme pas 10 ditësh.
Kjo kurë natyrale nuk ka një afat të përcaktuar përdorimi, ju mund ta përdorni atë aq sa ta mendoni të nevojshme. Me poshte ndiqni hapat se si ta pergaditni edhe pini kete lenge.

(Visited 516 times, 1 visits today)